Skip to main content
invest in estonia

Chatbot

#мизукраїною

In English

Естонія твердо підтримує Україну та пропонує безпеку українцям, які рятуються від війни. На цій сторінці ми зібрали основну інформацію щодо прибуття та перебування в Естонії, а також щодо перенесення бізнесу до Естонії, якщо того вимагає ситуація в Україні.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

 • 1247 Гаряча лінія державних служб (для внутрішніх дзвінків)
 • +372 600 1247 Гаряча лінія державних служб (для дзвінків з-за кордону)

Find us

Запитання та відповіді

Ми зібрали для українців список частих запитань із відповідями щодо прибуття та перебування в Естонії, а також щодо перенесення бізнесу через ситуацію в Україні.

Ця сторінка регулярно оновлюється. Останнє оновлення 6 травня 2022 року.

 • Прибуття та працевлаштування громадян України в Естонії
  Де громадяни України можуть отримати останню офіційну інформацію?

  Державна гаряча лінія 1247 — це телефонний номер для довідок, який працює паралельно з номером екстреної допомоги 112. На гарячій лінії 1247 цілодобово надається інформація та консультації естонською, російською та англійською мовами.

  Для дзвінків з-за кордону слід набирати +372 600 1247. За цим номером надається необхідна інформація для українців, які проживають і працюють в Естонії, та їхніх сімей. Також на сайті kriis.ee публікується остання інформація про можливості прибуття та перебування громадян України в Естонії.

 • Як громадяни України можуть в’їхати в Естонію?

  Громадяни України та члени їхніх сімей, незалежно від їхнього громадянства, мають право на тимчасовий в’їзд в Естонію без візи з дійсним проїзним документом. Усі особи, що прибувають на прикордонний контроль, проходять перевірку відповідно до Шенгенського кодексу про кордони.

 • З якими документами дозволяється в'їзд із України?

  Для перетину кордону іноземець повинен мати дійсний проїзний документ.

  Це може бути:

  • + Закордонний паспорт (як біометричний, так і небіометричний)
  • + Дипломатичний паспорт
  • + Службовий паспорт
  • + Паспорт негромадянина/проїзний документ біженця
  • + Паспорт моряка

  Поліція зупинятиме тих, хто перетинає кордон, з метою підтвердження громадянства на основі проїзних документів. За відсутності таких документів національність або країна походження визначатиметься на основі інших документів або особистих тверджень.

 • Чи можна приїхати до Естонії з українським внутрішнім паспортом?

  Для перетину кордону необхідно мати дійсний проїзний документ. Якщо паспорт виданий лише як національний документ, що посвідчує особу, його не можна використовувати для виїзду за кордон.

  Якщо громадянин України прибуває на зовнішній кордон Естонії без дійсного проїзного документа й бажає отримати захист від Естонської держави, він може звернутись по міжнародний захист у пункті пропуску. Проте звернутися по захист слід при першому перетині кордону з України, тобто, якщо ви спочатку виїхали з України в іншу європейську країну, то ви маєте звернутися по захист там.

 • Чи мають громадяни України право безвізового в’їзду в Естонію?

  Зараз без візи в Естонію можуть в’їжджати громадяни України, які мають біометричний або небіометричний закордонний паспорт.

 • Що має зробити громадянин України, який прибув до Естонії?

  Звертайтесь у Посольство України в Естонії: estonia.mfa.gov.ua, +372 601 5835, +372 5887 4477 (для надзвичайних ситуацій). В першу чергу громадяни України в Естонії повинні звертатись у посольство.

  Якщо у вас є тимчасове житло в Естонії, спокійно залишайтеся на місці та стежте за новинами. Громадяни України, у яких сплив чи скоро спливає термін дії візи або іншої законної підстави для перебування в країні, можуть тимчасово залишатися в Естонії. Немає необхідності подавати заяву на продовження візи чи іншої законної підстави для перебування в країні.

  Департамент соціального страхування підготував карту готелів, які пропонують проживання за зниженими цінами. Цей департамент також має контактні дані тимчасових притулків. Інформація надається за телефоном 1247 (+372 600 1247).

  Якщо люди, які рятуються від війни, хочуть довше залишатися в Естонії, вони можуть подати заяву на забезпечення тимчасового міжнародного захисту в прикордонних пунктах Естонії або в сервісних центрах Поліцейсько-прикордонної служби. Відповідне право гарантовано Директивою ЄС (прийнятою 3 березня 2022 року). Це дає змогу надавати заявникам дозвіл на тимчасове проживання терміном на один рік із можливістю його подовження. Додаткову інформацію можна знайти тут.

 • Що робити громадянам України, у яких спливає термін дії законних підстав для тимчасового перебування в Естонії?

  За рішенням Генерального директора Департаменту поліції та прикордонної охорони громадяни України, у яких закінчується термін перебування в Естонії, можуть тимчасово залишатися в Естонії.

  Громадяни України, у яких сплив чи скоро спливає термін дії візи або іншої законної підстави для перебування в країні, можуть залишатися в Естонії, і цим людям не потрібно звертатися по продовження візи чи іншої підстави для перебування в країні. Це рішення є тимчасовим і діє до моменту прийняття нового рішення.

 • Чи повинні члени сімей громадян України, які є громадянами іншої країни, подавати документи на візу для перебування в Естонії?

  Ні, їм не потрібно подавати документи на візу. Члени сімей громадян України (діти, батьки, чоловік/дружина), які є громадянами іншої країни та в яких сплив чи скоро спливає термін дії візи або іншої законної підстави для перебування в країні, можуть тимчасово залишатися в Естонії. Немає необхідності подавати заяву на продовження візи чи іншої законної підстави для перебування в країні. Таким чином, діти, батьки та чоловіки/дружини громадян України, незалежно від їхнього громадянства, звільняються від необхідності оформляти чи продовжувати візу.

  Крім того, Департамент поліції та прикордонної охорони може пропускати з України в Естонію людей, що перебувають у цивільному шлюбі, з гуманітарних міркувань, щоб зберегти єдність сім’ї.

 • Якщо людина не бажає повертатися в Україну і хоче залишитися в Естонії, що потрібно робити?

  Громадянин України з шенгенською візою можуть перебувати в Естонії 90 днів протягом півроку (180 днів). Громадяни України, у яких добігає кінця дозволений термін перебування в Естонії або сплив чи скоро спливає термін дії візи або іншої законної підстави для перебування в країні, можуть тимчасово залишатися в Естонії. Немає необхідності подавати заяву на продовження візи чи іншої законної підстави для перебування в країні.

  Організація Work in Estonia створила Довідник для тих, хто переїжджає в Естонію.

 • Чи повинні громадяни України звертатися по притулок і міжнародний захист?

  Українці, як і всі іноземці, мають право звернутися по міжнародний захист і отримати його, якщо звернення є обґрунтованим. Заяву про надання міжнародного захисту необхідно подати або до в’їзду в країну на будь-якому пункті перетину кордону, або, якщо іноземець вже перебуває в Естонії, в будь-якому пункті обслуговування Департаменту поліції та прикордонної охорони.

  Заявникам про надання міжнародного захисту надається житло, первинне медичне обслуговування, засоби гігієни, харчування та одяг. Їм забороняється працювати протягом періоду розгляду заяви.

 • Що означає Директива ЄС про міжнародний захист українців, які рятуються від війни (затверджена 3 березня 2022 року), із точки зору працевлаштування громадян України в Естонії?

  Прийняття ЄС Директиви про міжнародний захист схвалено урядом Естонії: відповідне рішення набуде чинності 9 березня 2022 року. Це означає, що, починаючи з 9 березня 2022 року, особи, які вимушено виїхали з України 24 лютого 2022 року або після настання цієї дати, зможуть подати заявки на отримання дозволу на тимчасове проживання в межах програми забезпечення міжнародного захисту, який спочатку буде надаватися на рік. Особи, які отримають такий дозвіл на тимчасове проживання, матимуть на ринку праці рівні права з громадянами Естонії.

  Поліцейсько-прикордонна служба зазначає, що такий дозвіл може бути надано за один день, а процес оформлення посвідчення особи може тривати до 30 днів.

  Прийняття ЄС Директиви про міжнародний захист схвалено урядом Естонії: відповідне рішення набуло чинності 9 березня 2022 року. Це означає, що, починаючи з 9 березня, особи, які вимушено виїхали з України 24 лютого 2022 року або після настання цієї дати, зможуть подати заяви на отримання дозволу на тимчасове проживання в межах програми забезпечення міжнародного захисту, який спочатку буде надаватися на рік. Особи, які отримали такий дозвіл на тимчасове проживання, мають на ринку праці рівні права з громадянами Естонії.

 • Де українці можуть подати заявки на отримання дозволу на тимчасове проживання в межах програми забезпечення міжнародного захисту?

  Для подання відповідної заяви необхідно записатися на прийом у спеціальному пункті обслуговування, перейшовши на веб-сайт. Для цього можна буде відвідати один із шести пунктів обслуговування Поліцейсько-прикордонної служби Естонії.

  Крім того, Поліцейсько-прикордонна служба планує відкрити тимчасові пункти обслуговування в районах, де наразі перебувають українські біженці. Докладна інформація про цю послугу надаватиметься на місці.

 • Якими правами володіють особи, які є учасниками програми забезпечення міжнародного захисту?

  Люди, яким забезпечено захист, мають можливість працювати, вчитися, отримувати державну пенсію, соціальні виплати (включно з матеріальною допомогою родинам і виплатами по безробіттю), а також іншу грошову допомогу в Естонії нарівні з іншими місцевими жителями. Крім того, такі особи мають право на отримання державної підтримки у сфері оренди житла, вивчення естонської мови та користування послугами перекладачів.

  Додаткову інформацію щодо подання заявки на участь у програмі можна знайти на спеціальній сторінці Поліцейсько-прикордонної служби Естонії.

 • Чи можуть українці, у яких спливає термін дії дозволу на проживання чи візи, продовжувати працювати в Естонії?

  Якщо громадянин України, у якого закінчується термін дії дозволу на роботу в Естонії, хоче продовжити працювати в країні, то його роботодавець повинен повторно зареєструвати його в Департаменті поліції та прикордонної служби.

 • Чи можуть працювати в Естонії громадяни України без візи?

  Так. Громадяни України, які прибули в Естонію з візою або без візи, отримують право працювати в Естонії, якщо роботодавець зареєструє їх короткострокове працевлаштування в Департаменті поліції та прикордонної служби.

  На цей момент усі українці, які прибувають до Естонії, можуть починати працювати, якщо знайшли роботодавця і якщо роботодавець зареєструє короткострове працевлаштування у Поліції та Прикордонній Службі.

  Якщо особа набуває статусу міжнародного захисту, тоді він/вона може отримати дозвіл на проживання та працювати на тих самих умовах, що й громадяни Естонії. ЄС затвердив цей статус для всіх громадян України, які покинули Україну після 24 лютого 2022 року.

 • Як громадянам України знайти роботу та вийти на ринок праці?

  Щоб надати українцям доступ до ринку праці, Естонський фонд страхування на випадок безробіття відкрив онлайн-портал, де роботодавці можуть публікувати свою контактні дані та вакансії, які вони готові запропонувати людям, які прибули з України в Естонію. Інформація на порталі доступна естонською, англійською та російською мовами: https://www.onlineexpo.com/en/work-for-ukraininas-in-estonia/.

  Організація Work in Estonia також публікує на своєму сайті (англійською мовою) вакансії в Естонії з акцентом на сектор інформаційних та комунікаційних технологій. Можна шукати вакансії за категоріями та підписатися на розсилку, щоб отримувати більше інформації про вакансії в естонських технологічних компаніях.

  Порталі працевлаштування CV-Online та CV Keskus створиви спеціальний перелік наявних вакансій для українських біженців із зазначенням компаній, що їх розмістили. На порталах також можна знайти й інші підходящі пропозиції.

 • На роботу в яких галузях можуть розраховувати люди, які приїжджають з України?

  У третьому кварталі 2021 року в Естонії було понад 11 500 вакансій. На додаток до набору місцевої робочої сили в другому півріччі посилився набір персоналу з інших країн.

  Короткострокові працівники зазвичай найбільше зайняті в сільському господарстві (торік сезонні працівники з-за меж Європейського Союзу становили близько 13% робочої сили в цій галузі). Приблизно стільки ж короткострокових працівників зайнято і в будівельній галузі. Також швидко зросла кількість короткострокових працівників іноземного походження в переробній промисловості — у третьому кварталі там було зайнято більше іноземних працівників, ніж до початку пандемії, близько 5% робочої сили.

  Сектор інформаційно-комунікаційних технологій складає 3% від поточних зареєстрованих короткострокових робіт, але в 2021 році туди також швидко зріс наплив короткострокових працівників. Для отримання актуальної інформації та вакансій у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) відвідайте сайт www.workinestonia.com

  .

  За останні роки значно зросла кількість короткострокових працівників, які є громадянами України. У 2021 році на короткострокову роботу зареєструвалися 23 627 громадян України, що становить понад 70% усіх короткострокових працівників. Левова частка короткострокових працівників зайнята у двох галузях: будівництві (6597 робітників на початок 2022 року) та переробній промисловості (6471 працівник). У 2021 році в Естонії також було зайнято 5185 сезонних працівників, значна частка яких була зайнята в сільському господарстві.

 • Які варіанти адаптації пропонує Естонія громадянам України, які прибули сюди і планують залишитися надовго?

  Талліннський центр прийому біженців із України Міська влада Таллінна, Департамент соціального страхування, Департаменті поліції та прикордонної охорони Естонської Республіки, а також Естонська рада допомоги біженцям беруть участь у роботі Талліннського центру прийому біженців для задоволення першочергових потреб людей, які рятуються від війни в Україні, в тому числі для допомоги з адаптацією.

  вул. Нііне, буд. 2, Таллінн
  Громадський транспорт: трамваї № 1 та 2, зупинка «Бульвар Пих’я» (Põhja puiestee)
  Центр працює цілодобово без вихідних
  Довідка за телефоном 1247 або +372 600 1247.

  Докладніше дивіться тут

  Міжнародний дім Естонії

  Міжнародний дім Естонії (International House of Estonia) пропонує різні індивідуальні та групові консультації за сприяння різних державних організацій, наприклад консультації з питань кар’єри та адаптації. Інформацію про консультації та різні заходи дивіться на сайті організації Work in Estonia: Міжнародний дім Естонії.

  Програма адаптації

  На людей, що приїжджають із посвідкою на проживання в межах законної міграції, наприклад на роботу, навчання, поселення з членом сім’ї, поширюється програма адаптації Settle in Estonia з вивченням естонської мови на базовому рівні (A1 та A2).

  На отримувачів міжнародного захисту поширюється обов’язкова окрема програма поселення, спеціально орієнтована на осіб, яким надається міжнародний захист. Також надаються обов’язкові курси естонської мови до рівня B1.

  Докладніше дивіться тут.

 • Де громадянин України, який прибув до Естонії, може отримати медичну допомогу?

  Право на охорону здоров’я є одним із основних прав людини. Усім, хто перебуває в Естонії, надається невідкладна медична допомога, якщо є серйозні або небезпечні для життя проблеми зі здоров’ям, навіть якщо особа, яка прибула, ще не має прямої правової підстави для перебування в Естонії.

  Телефонна лінія сімейного лікаря для надання консультативної допомоги 1220 (або +372 634 6630 для дзвінків з-за кордону) пропонує консультації з питань здоров’я англійською та російською мовами. У разі потреби вас буде направлено на лінію екстреної допомоги 112.

  Базова медична допомога надається у центрі прийому біженців з України, який було відкрито у Таллінні.

  Крім того, приватні ініціативи, такі як Viveo Health, пропонують українцям свої послуги. Наприклад, люди, чиє життя сколихнула війна в Україні, можуть отримати БЕЗКОШТОВНУ медичну консультацію з ліцензованим лікарем онлайн через аудіо або відео посилання у будь-якому місці, де б вони не перебували.

 • Де громадянин України, який прибув до Естонії, може отримати психологічну підтримку?

  Телефонна лінія психосоціальної кризової підтримки Департаменту соціального страхування, 116006 (або +372 6147 393 для дзвінків з-за кордону) пропонує гуманну підтримку та практичну допомогу усім людям у кризовій ситуації або після неї. Також можна поспілкуватися онлайн на www.palunabi.ee. Підтримка надається естонською, англійською та російською мовами.

 • Як громадяни України можуть користуватися транспортом в Естонії?

  Для українських біженців в Естонії було ухвалено рішення зробити весь громадський транспорт безкоштовним. Ви можете безкоштовно подорожувати міськими та внутрішньообласними автобусами, а також поїздами Elron. Біженці, які вимушено залишили Україну, можуть звернутися за карткою для пересування громадським транспортом до місцевої урядової установи, яка займається їхнім розміщенням, або ж до обласного Центру Громадського Транспорту. Карткою, яку Ви отримаєте, можна користуватися також у тролейбусах і трамваях. Право безкоштовного пересування не поширюється на комерційні автобусні лінії міжміського сполучення.

 • Як діти та молодь з України можуть продовжити процес отримання освіти в естонських дитячих садках або школах?

  Естонія готова запропонувати українцям різноманітні можливості з отримання початкової, загальної, професійної та вищої освіти.
  Міністерство освіти та науки Естонії збирає інформацію про дітей, які прибувають до країни на основі домовленості про встановлення безвізового режиму з України, де наразі триває збройний конфлікт, щоб передбачити необхідне фінансування для створення додаткових місць у навчальних закладах, організації курсів із вивчення естонської мови та забезпечення безкоштовного харчування в школах.

  Діти та молодь, які прибули до Естонії, можуть приєднатися до формальних або неформальних програм отримання освіти в такий спосіб:

  • + Дошкільна освіта, у дитячих садках і закладах для догляду за дітьми молодшого віку (1,5–7 років).
  • + Базова освіта, насамперед, у загальноосвітніх школах, навчання в яких є обов’язковим для дітей та молоді (7–17 років).

  Щоб подати заявку на зарахування в дитячий садок, необхідно зв’язатися з представником місцевого муніципалітету для отримання Умов приймання та попереднього розгляду необхідних документів відповідно до порядку, встановленого сільським муніципалітетом або міською радою. Процес подання заявки на зарахування в дитячий садок починається з подання письмової заяви у відповідний навчальний заклад, обраний батьками, або місцевий муніципалітет. Якщо у вказаному дитячому садку є вільні місця, дитина буде прийнята.

  В Естонії відвідування дитячого садка не є обов’язковим.

  У тісній співпраці з місцевими муніципалітетами ми робимо все можливе, щоб забезпечити місця в школах всім дітям з України, для яких відвідування навчального закладу цього рівня є обов’язковим. Батьки дитини, яка приїхала до Естонії, можуть подати письмову заяву безпосередньо до школи або до організації, якій вона належить.

  Влада Таллінна планує створити окрему школу, де зможуть навчатися всі діти з України, незалежно від віку, але наразі питання щодо кожного учня розглядається окремо.

  Докладнішу інформацію можна знайти на веб-сайті Міністерства освіти та науки Естонії.

 • Де можна знайти шаблони договорів оренди?

  Rendin, платформа оренди житла, безкоштовно пропонує перевірені договори (англійською, російською та естонською мовами). Вона орієнтована на місцевих володарів нерухомості, які хочуть надати українцям житло безоплатно/за символічну платню. Крім того, обидві сторони, орендодавець й орендар, можуть безкоштовно отримати юридичну консультацію з питань укладання договорів оренди, а також власних прав та обов’язків, які з них випливають.

 • Де в Естонії можна дізнатися останні новини та отримати інформацію про поточні події українською мовою?

  Найбільша естонська газета Postimees відкрила портал новин українською мовою, щоб українці могли постійно стежити за розвитком подій, як в Естонії, так і в Україні.

 • Безперервність бізнесу
  Які є можливості переїзду українських компаній в Естонію для забезпечення безперервності бізнесу?

  Естонська інвестиційна агенція (Estonian Investment Agency) разом із Міжнародним домом Естонії (International House of Estonia) надають українським компаніям повну підтримку та особистого консультанта з питань перенесення бізнесу до Естонії.

  Ваш особистий консультант з питань безперервності бізнесу допоможе вам зв’язатися з усіма місцевими постачальниками послуг та знайти офісні, житлові приміщення, місця у школах та дитячих садках.

  Зараз розробляються спеціальні податкові заходи для українських компаній, які переїжджають до Естонії.

 • Які можливості надаються українським компаніям для перевезення в Естонію своїх працівників?

  Особистий консультант з питань переїзду в Естонській інвестиційній агенції допоможе працівникам вашої компанії знайти транспортні рішення для переїзду в Естонію, а також надаватиме вашій компанії та працівникам усі подальші послуги, необхідні для забезпечення безперервності бізнесу. Для отримання додаткової інформації зв’яжіться з нашим консультантом з питань безперервності бізнесу.

 • Чи повинні українські біженці сплачувати податки в Естонії, працюючи у компанії, зареєстрованій в Україні, з Естонії?

  Працюючи з Естонії у компанії, зареєстрованій в Україні, українські працівники не зобов’язані сплачувати жодних податків в Естонії, допоки резидентство фізичної особи для цілей оподаткування не буде закріплено в Естонії. Поняття про визначення резидентства фізичної особи для цілей оподаткування описано на веб-сайті Податкової та Митної Служби Естонії.

 • Які є можливості для українських стартапів?

  Як і раніше, Startup Estonia пропонує програму стартап-віз як для засновників стартапів, так і для всіх талантів, які бажають працювати в естонських стартапах. Заявки на стартап-візи для громадян України обробляються швидко, і результати зазвичай приходять протягом 1—2 днів. Більше інформації про стартап-візу ви можете знайти тут.

 • Як Естонія підтримує своїх електронних резидентів з України?

  Протягом останніх трьох років Україна була однією з головних цільових країн електронного резидентства. Всього в Естонії понад 5100 електронних резидентів з України, які заснували в Естонії близько 1600 компаній. Програма електронного резидентства та спільнота з понад 90 000 електронних резидентів Естонії підтримують електронних резидентів з України, інформуючи їх та поширюючи інформацію про естонські компанії, засновані українськими електронними резидентами. Як і раніше, за програмою електронного резидентства приймаються заявки від громадян України, хоча наразі немає можливості видавати картки електронного резидентства в посольстві Естонії в Києві.

  Заявки на електронне резидентство від громадян Росії та Білорусі наразі не приймаються, а видачу карток електронного резидентства в посольствах Естонії в Москві та Мінську припинено.

  Якщо громадянин України подав заявку на отримання електронної резиденції e-Residency з 24 лютого цього року і звертається до одного з постачальників послуг Marketplace: Magrat, e-Residency Hub, Xolo , 1Office, Companio, SuccessHub, Thompson & Stein, Enty або eFinance для створення компанії в Естонії впродовж цього року, постачальник послуг сплатить державне мито за створення компанії у розмірі 265 євро. Програма електронної резиденції відшкодовує українцям державне мито за подачу заявки на створення естонської цифрової ідентичності у сумі, що досягає 130 євро, залежно від місця видачі. Більше інформації тут.

 • Якщо український працівник в Естонії розриває трудовий договір із роботодавцем, щоб поїхати і допомогти своїй країні, чи це автоматично анулює посвідку на проживання?

  Якщо іноземець має дійсну посвідку на проживання в Естонії, вона не анулюється автоматично, коли її власник залишає Естонію. Іноземцям із посвідкою на проживання дозволено вільно пересуватися, виїжджати та в’їжджати в Естонію.

 • Що робити компанії/роботодавцю, якщо працівник зараз перебуває в Україні і тимчасово не може приїхати в Естонію?

  Роботодавець може призупинити (наприклад, сторони можуть домовитися про неоплачувану відпустку), припинити або продовжити трудові відносини.

 • Які послуги входять у комплексний пакет підтримки, що надається українським біженцям естонськими організаціями?
  • + Фірма Sorainen надає безоплатні послуги в юридичній та податковій сферах українським компаніям та приватним особам, які потребують допомоги у зв’язку з поточною ситуацією в Україні.
  • + Ülemiste City виступає посередником і поширює інформацію про доступне житло, відкриті вакансії на ринку праці, безкоштовне надання первинної медичної допомоги, можливості подальшого отримання освіти тощо.
  • + Hugo Legal пропонує безкоштовну юридичну допомогу всім українським біженцям, які прибули до Естонії.
  • + Програма Study in Estonia («Навчання в Естонії») продовжує надавати підтримку українським студентам.
  • + Талліннський технологічний університет TalTech та Тартуський університет пропонують матеріальну допомогу українським студентам.
  • + LIFT99 Tallinn пропонує свої офісні приміщення, доступ до мережі та загальну підтримку всім, хто цього потребує.
  • + Palo Alto Club безкоштовно надає робочі місця всім біженцям, яким вони потрібні для ведення трудової діяльності.
  • + Workland допомагає українським підприємцям налагодити роботу в країнах Балтії, надаючи свої приміщення без стягування будь-якої орендної оплати. Це може бути рішення у форматі «гарячого столу» або віртуального офісу. Для отримання додаткової інформації відправте електронного листа на адресу [email protected].
  • + kood/Jõhvi — це нова міжнародна школа програмування, розташована в Східній Естонії, яка пропонує біженцям з України можливість отримання освіти з призначенням стипендії та наданням житла на весь 2-річний період навчання. Для цього потрібно пройти стандартну процедуру подання заяви.
  • + TalTech впроваджує для українських студентів спеціальні фінансові заходи (звільнення від плати за навчання, заснування спеціального стипендіального фонду).
  • + Tehnopol готовий прийняти біженців на території власного кампусу та надати індивідуальну підтримку своїм теперішнім українським діловим партнерам. Передбачено запуск 2 нових навчальних програм: 1) адаптаційна програма Bootcamp для підприємців, які лише планують розпочати свій бізнес в Естонії + наставництво; 2) програма підтримки вже заснованих компаній для розгортання/переміщення бізнесу в Естонію + наставництво. Обидві програми є безкоштовними. Електронна адреса для надсилання будь-яких звернень: [email protected]
  • + Swedbank не стягує жодних комісій за платежі, що здійснюються в Україну через цю фінансову установу. Якщо це можливо, виплати необхідно проводити на рахунки в євро, адже в цьому разі вони виконуються набагато швидше.
  • + LHV компенсує своїм клієнтам комісії за банківські транзакції, безпосередньо пов’язані з платежами до України. На початковому етапі повернення плати за обслуговування здійснюватиметься впродовж декількох днів після проведення платежу.
  • + Відкриття та обслуговування рахунків в SEB для громадян України є безкоштовним.
  • + Luminor пропонує безкоштовне створення власних банківських рахунків для українців за спрощеною процедурою. Більше інформації українською тут.
  • + Платформа World With Ukraine призначена для подання на розгляд нових ідей, обговорення поточних ініціатив, пошуку додаткової робочої сили або приєднання до наявних проєктів. Щоб забезпечити якомога швидше втілення ідеї в життя, на платформі постійно пропонуються послуги з наставництва, підтримки на етапі розроблення та фінансування. Для гарантування безпеки (як для пропонованих рішень, так і для всіх учасників) платформа World With Ukraine співпрацює з компанією Veriff, що спеціалізується на автентифікації.
  • + Естонські компанії EdTech безкоштовно пропонують українським дітям рішення для цифрової освіти. Багато рішень також доступні українською мовою.
  • + VIVITA шукає україномовних працівників у свою команду: кваліфікованих викладачів технологічних спеціальностей, дизайнерів продукту та інженерів електроніки. Метою компанії є зробити креативну лабораторію VIVITA доступною для українських дітей та молоді. Надішліть свою заявку за адресою [email protected].
 • Яких економічних контрзаходів вживає Європейський Союз проти агресії Російської Федерації?

  ЄС єдиний у своїй солідарності з Україною і надалі разом із міжнародними партнерами підтримуватиме Україну та її народ, у тому числі шляхом додаткової політичної, фінансової та гуманітарної підтримки.

  ЄС швидко і рішуче відреагував на російську агресію, прийнявши у відповідь подальші обмежувальні заходи, які матимуть масштабні й тяжкі наслідки для Росії.

  Більше інформації можна знайти тут.

 • Подібні веб-сторінки в інших країнах

Зверніться до нас

Імміграція та робота

Леонардо Ортега

Голова Міжнародного дому Естонії [email protected] +372 627 9424

Безперервність бізнесу

Андрес Лабі

Директор з розвитку бізнесу в ЦСЄ [email protected] +372 512 6272

News & events

Request e-consulting